Aktuality

Pravidelné novinky, zajímavosti i užitečné články ze světa stomatologů.

Hygiena – základní rady

Hygiena – základní rady

Zubní kaz, zánět dásní, paradentóza i zubní kámen mají společnou příčinu. Tou je zubní plak. Naučit se čistit zuby je dovednost, kterou si člověk osvojí pravidelným tréninkem v podobě precizního čištění zubů.

Tradice 40 let

Tradice 40 let

V raném porevolučním období (r. 1992) založil můj otec MUDr. Zdeněk Ambrož st. vlastní stomatologickou praxi v Mohelnici. V kontextu doby se jednalo o velkou revoluční změnu, kdy došlo k postupnému vymanění se ze socialistického systému pod taktovkou ÚNZ a přechodu do vlastních privátních praxí různých lékařských oborů.

Technika čištění zubů – základní rady

Technika čištění zubů – základní rady

Co je podstatou čištění?
Zubní kaz, paradentóza i zubní kámen mají společnou příčinu. Tou je zubní plak. Zubní plak připomíná svou konzistencí máslo. Je tuhý, lepkavý, málo propustný. Jediným způsobem, kterým lze s jistotou proti zubnímu plaku bojovat, je jeho mechanické odstraňování. K tomu potřebujeme nejen kvalitní pomůcky dentální hygieny, ale také správnou techniku čištění.

Klasický kartáček

Klasický kartáček

Jak by měl správný kartáček vypadat? Měl by být měkký (soft), mít malou hlavičku, co nejhustější vlákna a rovně zastřižená vlákna. Zjistěte více informací v našem užitečném příspěvku, který vám pomůže s orientací a výběrem.