Nejčastější otázky

Níže naleznete nejčastější otázky a odpovědi.

FAQ

Praktické informace pro naše stávající i budoucí pacienty

Přijímáte nové pacienty?

Nové pacienty na stomatologii a ortodoncii nepřijímáme z důvodu naplněné kapacity obou ordinací. Nové pacienty přijímáme pouze na výkony spojené s dentální hygienou. Objednat se můžete pomocí webového formuláře ZDE nebo telefonicky +420 739 012 444.

Jak u vás probíhá vstupní stomatologická prohlídka a kolik stojí?

Vstupní stomatologické vyšetření je plně hrazené ze zdravotního pojištění a trvá cca 1 hodinu. Během této doby si spolu popovídáme o Vašich přáních či problémech, prohlédneme a odborně zhodnotíme Váš chrup, zhotovíme veškeré rentgeny včetně panoramatického a vytvoříme základní léčebný plán. Již v první návštěvě jsme schopni Vám připravit také základní cenový plán, který se bude upřesňovat v závislosti na tom, jak bude Vaše léčba postupovat a jaké specifické výkony budeme provádět.

Máte uzavřené smlouvy s pojišťovnami?

Ano, máme. Z toho, co hradí pojišťovny, se snažíme pacientům nabídnout maximum. Moderní postupy, které nabízíme jako standard v rámci lege artis ošetření, bohužel nejsou v mnoha případech hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Proto je s vysokou pravděpodobností nutné počítat s výraznou finanční spoluúčastí. Přesné vysvětlení toho, co pojišťovna hradí a nehradí. Vám sdělí ošetřující lékař.

Bude mě ošetření bolet?
Nebude. Ošetření provádíme zcela bezbolestně pomocí aplikace lokální anestezie. Návštěvy u nás se tak opravdu obávat nemusíte.
Mohu podstoupit zákrok v celkové anestezii?
Tyto zákroky v našich ordinacích neposkytujeme.
Jak často mám chodit na preventivní stomatologickou prohlídku?
U dospělých pacientů doporučujeme chodit na preventivní prohlídku 1 x za rok. Druhou prohlídku v roce indikuje dospělému pacientovi lékař dle potřeby. U dětí je doporučena prevence 2 x do roka.
Kolikrát ročně je vhodné absolvovat dentální hygienu? Je hrazená ze zdravotního pojištění?
Dentální hygienu doporučujeme absolvovat minimálně 1 x ročně. Četnost návštěv v roce se mění v závislosti na indikaci lékaře nebo doporučení dentální hygienistky. Může se tedy stát, že frekvence návštěv v rámci léčby onemocnění parodontu může být i několikrát za rok. Dentální hygiena není hrazená ze zdravotního pojištění.
Ošetřujete také děti?
Ano. Ve všech našich ordinacích běžně ošetřujeme také dětské pacienty.
Kde mohu parkovat?
Parkovat můžete pohodlně přímo před Lékařským domem v těsném sousedství Penny Marketu. Parkování je zdarma a časově neomezené.